وزارت صحت عامه : واکسینه شدن بیش از نیم میلیون نفر در سراسر کشور

0

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که بیش از نیم میلیون نفر در سراسر کشور تاکنون واکسین کرونا را دریافت کرده‌اند.

دستگیر نظری، سخنگوی وزارت صحت عامه، روز شنبه، یکم جوزا، به روزنامه ۸صبح گفت که بیش از ۵۴۰ هزار نفر تاکنون واکسین شده‌اند.

نظری گفت که برنامه اساسی وزارت صحت عامه، تطبیق واکسین کرونا برای حدود ۶۰ درصد از جمعیت کشور است.

سخنگوی وزارت صحت عامه می‌گوید که قرار است که ۱۶ میلیون دوز واکسین کرونا که حدود ۲۰ درصد جمعیت کشور را در بر می‌گیرد، از سوی اتحادیه جهانی واکسین به افغانستان کمک شود.

دستگیر نظری توضیح داد که برای ۴۰ درصد جمعیت کشور نیز از طریق کمک‌های بانک جهانی و بانک توسعه‌ای آسیا واکسین کرونا تهیه شود.

او گفت که برای ۴۰ در جمعیت کشور واکسین کرونا از طریق یونیسف، وزارت صحت عامه و یا هم تدارکات دولت به دولت، تهیه خواهد شد و در جریان سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ تطبیق می‌شود.

سخنگوی وزارت صحت عامه هم‌چنان گفت که ۷۰۰ هزار دوز واکسین کرونا از سوی چین به افغانستان کمک می‌شود که قرار است به زودی به کشور وارد ‌شود.

واکسیناسیون کرونا در پنجم حوت سال گذشته در کشور آغاز شد. هند اولین کشوری بود که به افغانستان ۵۰۰ هزار دوز واکسین را کمک کرد. دومین محموله نیز از سوی اتحادیه جهانی واکسین به کمک یونیسف و اتحادیه اروپا به افغانستان کمک شد.

براساس آخرین آمار رسمی ابتلا به ویروس کرونا در کشور، تاکنون بیش از ۶۵ هزار نفر به این ویروس مبتلا شده و بیش از دو هزار و ۸۰۰ تن بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند. گفتنی است که ممکن است رقم اصلی مبتلایان و تلفات ناشی از کرونا بیش‌تر از آمار رسمی باشد.

در شبانه‌روز گذشته نیز ۱۰ بیمار کرونایی در کشور جان باخته و ۲۴۲ بیمار جدید شناسایی شده‌اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید