به شهادت رسیدن ۱۵ سرباز ارتش در درگیری با طالبان در بغلان

0

منابع محلی در بغلان  می‌گویند که در نتیجه حمله جنگجویان طالبان بر مرکز فرماندهی پولیس ولسوالی گذرگاه نور این ولایت ۱۵ نیروی امنیتی شهید و ۸ تن دیگر زخمی شدند. همزمان گفته می‌شود یک ولسوال خودخوانده طالبان در این ولایت کشته شده‌است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ عبدالله ناجی نظری؛ عضو شورای ولایتی بغلان، امروز شنبه، ۱ جوزا گفت که جنگجویان طالبان شب گذشته بر مرکز فرماندهی پولیس ولسوالی گذرگاه نور این ولایت حمله کردند که در نتیجه آن ۲۳ نیروی امنیتی کشته و زخمی شده‌اند.

این عضو شورای ولایتی بغلان افزود که جنگجویان طالبان در درگیری‌ با نیروهای امنیتی در ولسوالی‌های دیگر بغلان «شکست» خورده‌اند.

از سوی دیگر، منابعی در بغلان گفته‌اند که قاری امرالله؛ ولسوال خودخوانده طالبان در ولسوالی گذرگاه نور همراه با ۵ جنگجوی این گروه در جریان درگیری در این ولسوالی کشته شده‌اند.

این منبع افزوده‌است که در این درگیری چند تن از جنگجویان طالبان زخمی شده‌اند که در محاصره نیروهای امنیتی قرار دارند.

در همین حال، قول اردوی ۲۱۷ پامیر گفته‌است که در جریان عملیات نیروهای ارتش در ولسوالی نهرین بغلان ۱۲ جنگجوی طالبان کشته و زخمی شده‌اند.

این قول اردو امروز (شنبه، ۱ جوزا) در اعلامیه‌ای گفته‌است که روز گذشته در جریان عملیات نیروهای دولتی با حمایت نیروهای هوایی در ولسوالی نهرین بغلان، چندین قریه از وجود طالبان پاک‌سازی شده‌است.

گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته‌است.

این در حالی است که در حال حاضر در ولسوالی‌های بغلان مرکزی، نهرین و گذرگاه ولایت بغلان جنگ شدیدی میان نیروهای دولتی و جنگجویان طالبان جریان دارد.

پیش از این ولسوالی برکه، شهر کهنه بغلان مرکزی، و چندین پاسگاه نیروهای امنیتی در بغلان به دست طالبان افتاده‌است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید