اردوغان : جهان باید از ماهیت اسرائیل به عنوان رژیمی تروریستی آگاه شود

0

رئیس جمهور ترکیه روز جمعه در سخنانی گفت که جهان باید از ماهیت تروریستی رژیم صهیونیستی آگاه شود.

 «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه روز جمعه گفت که جهان نیازمند آگاه شدن از ماهیت اسرائیل به عنوان یک رژیم تروریستی است.

وی که این سخنان را در جریان نشستی مطرح می‌کرد، افزود: «فلسطین منتظر ما بوده و ناله این کودکان کوچک در انتظار ما هستند».

اردوغان اضافه کرد که ترکیه در روشنگری درباره ماهیت واقعی اسرائیل کوتاهی نخواهد کرد و جهان باید ماهیت تروریستی اسرائیل را درک کند.

درگیری گروه‌های مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تعرض‌ها در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد.

در این درگیری‌ که تا بامداد امروز (جمعه) در جریان بود، رژیم صهیونیستی در غالب حملات خود با هجوم به مناطق مسکونی، زنان و کودکان فلسطینی را به خاک و خون کشید که گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به این جنایت‌ها مواضع این رژیم را هدف حمله گسترده راکتی قرار دادند و سامانه گنبد آهنین در رهگیری بسیاری از آن‌ها ناموفق عمل کرد.

شامگاه روز گذشته،‌ پس از گزارش برخی منابع خبری درباره احتمال آتش‌بس، کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی رسما با توقف درگیری‌ها و آتش‌بس با میانجیگری مصر موافقت کرد.

گروه‌های مقاومت فلسطین نیز ساعتی بعد در بیانیه‌هایی جداگانه تأکید کردند که تا زمان پایبندی تل‌آویو به آتش‌بس به آن متعهد خواهند بود.

در پی تجاوزهای رژیم صهیونیستی به بخش‌های مختلفی از نوار غزه، طبق اعلام یونیسف، حدود ۱۰۷ هزار نفر مجبور به فرار از خانه‌هایشان شده‌اند.

یونیسف ادامه داد، دست‌کم به ۵۰ تأسیسات آموزشی و ۲۰ تأسیسات بهداشتی خسارت وارد شده و حدود پنجاه درصد از خطوط آب آسیب دیده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید