دیدار لاوروف و بلینکن ؛ تاکید بر حل اختلافات دو طرف

0

وزیر امور خارجه روسیه پس از دیدار با همتای امریکایی خود در شهر ریکیاویک، پایتخت ایسلند ابراز امیدواری کرد که رهبران دو کشور راه‌هایی برای ارتقای بیشتر روابط تعیین کنند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه امریکا همچنین این نشست را «سازنده» توصیف کرد و گفت آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه امریکا برای تبیین روابط دوجانبه تمایل نشان داده است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا در بیانیه‌ای گفت، وزیر امور خارجه ایالات متحده و سرگئی لاوروف در اولین دیدار حضوری خود در حاشیه «شورای شمالگان» درباره چشم‌انداز همکاری دوجانبه در مورد موضوعات جهانی مورد علاقه متقابل مانند افغانستان، ثبات استراتژیک، ایران و کوریای شمالی بحث و تبادل‌نظر کردند.

به گفته این سخنگو، بلینکن و لاوروف همچنین در رابطه با حوزه‌هایی که «دو طرف می‌توانند از همکاری پایدار و پیشرفته سود ببرند، به ویژه افغانستان، ثبات استراتژیک و محدود کردن برنامه‌های هسته‌ای ایران و کوریای شمالی» صحبت کردند.

پس از این رایزنی‌ها، لاوروف همچنین گفت: گفت‌وگوهای ما بیش از مدت تعیین شده، به طول انجامید. شاید حدود یک ساعت و ۴۰ دقیقه شد. مذاکرات به نظر سازنده می‌آمد. این درک درباره لزوم غلبه بر وضعیت غیرعادی در روابط میان مسکو و واشنگتن که در سال‌های گذشته وجود داشت، دیده می‌شود. ما مشکلات بسیاری داریم، حل آنها بسیار دشوار است اما من به تمایل آنتونی بلینکن برای انجام آن کار اشاره می‌کنم. ما هم برای انجام آن آماده‌ایم.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید