احتمال برقراری آتش‌بس بین فلسطین و اسرائیل در دو روز آینده

0

پس از آنکه جوبایدن؛ رئیس‌جمهوری امریکا از بنیامین نتانیاهو خواستار کاهش هرچه سریع‌تر حملات هوایی اسرائیل به غزه شد، یک مقام گروه حماس گفته است که احتمال دارد در دو روز آینده میان اسرائیل و فلسطین آتش‌بس شود.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ به نقل از مقامات حماس اعلام کردند که درگیری‌ها غزه احتمالا طی یکی دو روز آینده متوقف خواهد شد.

 موسی ابو مرزوق؛ یکی از مسئولان بلند پایه سیاسی جنبش حماس به شبکه تلویزیونی المیادین گفته است: «فکر می‌کنم که تلاش‌های جاری برای برقراری آتش‌بس موفقیت آمیز خواهد بود.»

او تصریح کرده است: «انتظار می‌رود که آتش‌بس ظرف یک دو روز آینده بر اساس توافقی دوجانبه میان طرفین برقرار شود.»

این گمانه‌زنی از سوی دیگر به تایید برخی منابع خبری در اسرائیل نیز رسید؛ به نحوی که برخی رسانه‌ها از جمله کانال سیزده اسرائیل حتی زمان توقف درگیری‌ها را روز جمعه ۲۱ می عنوان کرده است.

احتمال برقراری آتش‌بس میان فلسطینیان و ارتش اسرائیل در حالی با اظهارات غیررسمی و گمانه‌زنی‌ها از هر دو سو قوت گرفته که تبادل آتش میان طرفین در آخرین ساعات این نبرد خونین با شدت بیشتر همچنان ادامه دارد.

جنگنده‌های ارتش اسرائیل چهارشنبه شب و بامداد روز پنجشنبه به بمباران اهداف و مواضع تعیین شده در بخش محاصره شده سرزمین‌های فلسطینی در نوار غزه ادامه دادند و گروه‌های فلسطینی نیز آخرین راکت‌ها و موشک‌های خود را پیش از توقف قریب‌الوقوع درگیری‌ها به سوی شهرهای جنوبی اسرائیل پرتاب کردند.

از سوی دیگر در حالی که پیش‌بینی می‌شود ارتش اسرائیل ظرف ساعت‌های آینده و پیش از برقراری آتش‌بس برای دست‌یابی به اهداف در نظرگرفته شده جهت تضعیف بیشتر حماس بر شدت حملات خود بیافزاید، مسئولان حماس و جهاد اسلامی نیز تاکید کرد‌ه‌اند که در این صورت حملات راکتی و موشکی به اسرائیل نیز تشدید خواهد شد.

برخی منابع خبری و نظامی پیش‌ از این اعلام کرده بودند که اسرائیل طی نبردهای اخیر با حملات هوایی کم‌سابقه به زیرساخت‌های نظامی و تشکیلاتی حماس و جهاد اسلامی به اهداف مدنظر خود برای تضعیف هرچه بیشتر قوای این جنبش‌های اسلامگرا نزدیک شده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید