یک دادستان بر اثر انفجار در جوزجان کشته شد

0

رماندهی پولیس ولایت جوزجان تایید کرد که در نتیجه‌ انفجار ماین مقناطیسی در شهر شبرغان مرکز این ولایت، یک دادستان کشته شده است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ احمدمسعود ندیم، سخنگوی فرماندهی پولیس جوزجان گفت که این رویداد حوالی ساعت ۹:۰۰ صبح امروز پنجشنبه (۳۰ ثور) در نزدیکی ساختمان “تربیه‌ معلم” در مربوطات حوزه‌ اول شهر شبرغان رخ داده است.

آقای ندیم از دادستان کشته‌شده در این رویداد به نام “شاه‌میرزا” یاد کرد و افزود که او عضو دادستانی امنیت داخلی و خارجی ولایت سرپل بوده است.

وی بیان داشت که این رویداد ناشی از انفجار ماین مقناطیسی در موتر حامل این دادستان بوده است.

به گفته‌ او، هنوز مشخص نشده است که این رویداد تروریستی است و یا جنایی. اما او تأکید کرد که تحقیقات پولیس در این مورد جریان دارد.

هنوز شخص و یا گروهی مسئولیت این رویددا را به عهده نگرفته است.

در همین حال دادستانی کل کشور نیز در اعلامیه‌ای گفته:”با نهایت تأسف و تأثر عمیق مطلع شدیم که ساعت ۹ صبح امروز ‌پنج شنبه ۳۰ ثور سال ۱۴۰۰ خورشیدی، محترم شیرمیرزا سارنوال تحقیق ریاست سارنوالی مبارزه با جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی ولایت سرپل که مسکونۀ اصلی ولایت جوزجان می‌باشد، در مربوطات شهر شبرغان در یک حملۀ تروریستی، مورد سوءقصد قرار گرفته و به شهادت رسیده است”.

در اعلامیه آمده که دادستانی کل کشور یکبار دیگر تأکید می‌نماید که چنین اعمال خصمانه، کوچک‌ترین خللی را بر ارادۀ استوار و انجام رسالت مقدس این اداره در راستای تأمین عدالت و حاکمیت قانون وارد نخواهد کرد.

اعلامیه افزوده که کارکنان لوی سارنوالی/ دادستانی کل تحت هر شرایط، با عزم راسخ، آمادۀ خدمتگزاری به مردم شرافتمند و عزتمند افغانستان می‌باشند.

رهبری دادستانی کل کشور گفته که این اداره ضمن تقبیح همچون حملات خلاف شریعت و انسانیت، هیأتی را برای بررسی جدی و قانونی این رویداد تعیین کرده و عاملان این قضیه را شناسایی و به پنجه قانون خواهد سپرد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید