آتالانتا ۱-۲ یوونتوس: اولین جام مهم پیرلو

0

یوونتوس با پیروزی ۲-۱ مقابل آتالانتا، فاتح رقابت های این فصل کوپا ایتالیا شد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ شاگردان آندره آ پیرلو که این فصل نتوانستند به قهرمانی های سریالی شان در سری آ ادامه بدهند، با پیروزی مقابل آتالانتا، فاتح رقابت های این فصل کوپا ایتالیا شدند.

آتالانتا بازی را هجومی آغاز کرد و در دقیقه ۲ بود که روی حرکت دووان زاپاتا و پاس او، پالومینو صاحب موقعیت شد اما ضربه او را بوفون با پا دفع کرد. برتری آتالانتا ادامه داشت و در دقیقه ۵، زاپاتا بار دیگر صاحب موقعیت شد و علی رغم عبور از کیه‌لینی، ضربه اش را از کنار دروازه یووه به بیرون زد.

در ادامه بازی متعادل شد و یوونتوسی ها هم پیش کشیدند اما تا دقیقه ۱۷ طول کشید تا آنها اولین موقعیت جدی شان را روی دروازه حریف ایجاد کنند. روی یک ضربه آزاد بود که ابتدا رونالدو توپ را به دیوار دفاعی حریف کوبید و ضربه بعدی کیه‌لینی را هم رومرو دفع کرد.

حملات دو تیم ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۲۵، روی پاس پسینا، این رمو فرویلر بود که صاحب موقعیت شد اما ضربه او هم راهی به چهارچوب دروازه یووه پیدا نکرد.

تلاش دو تیم ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقیقه ۳۱، سرانجام یوونتوس به گل رسید. روی یک ضدحمله بود که ابتدا کوادرادو، رونالدو را صاحب موقعیت شد اما پس از اینکه ستاره پرتغالی توسط رومرو متوقف شد، مک‌کنی توپ را به کولوسفکی رساند و او هم با یک ضربه تماشایی، توپ را به گوشه دروازه آتالانتا فرستاد.

بعد از این گل بازیکنان آتالانتا پیش کشیدند و بعد از چند حمله نصفه و نیمه، سرانجام در دقیقه ۴۱ به گل تساوی رسیدند. روی پاس هاتِبور بود که مالینوفسکی درون محوطه جریمه یووه صاحب موقعیت شد و با فریب مدافعان حریف، با یک شوت محکم دروازه بوفون را باز کرد.

در دقایق پایانی نیمه اول موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد نشد و در نهایت این نیمه با تساوی ۱-۱ به پایان رسید.

نیمه دوم را هم آتالانتا بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۵۲، روی پاس مالینوفسکی، پس از اینکه زاپاتا نتوانست از این فرصت استفاده کند، رومرو صاحب یک موقعیت خوب شد اما حضور به موقع دی لیخت، دروازه یوونتوس را بسته نگه داشت.

پس از آن نوبت یوونتوسی ها بود که پیش بکشند و در دقیقه ۵۸، روی حرکت خوب فدریکو کیه‌زا، کولوسفسکی می توانست گل دوم خود در این دیدار را به ثمر برساند اما گولینی دروازه آتالانتا را نجات داد. سه دقیقه بعد، کیه‌زا روی یک حرکت انفرادی دیدنی، می توانست یووه را پیش بندازد اما ضربه تماشایی او به تیر دروازه حریف برخورد کرد.

برتری یوونتوس ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقیقه ۷۰، سرانجام این تیم به گل دوم رسید. روی همکاری با کولوسفسکی بود که کیه‌زا بار دیگر صاحب موقعیت شد و این بار با یک ضربه دقیق، بیانکونری را پیش انداخت.

بعد از این گل بازیکنان آتالانتا پیش کشیدند و روی همکاری با ایلیچیچ، این لوئیز موریل بود صاحب موقعیت شد اما ضربه او از بالای دروازه یووه به بیرون رفت.

تلاش شاگردان گاسپرینی ادامه داشت و بازیکنان این تیم تا آخرین ثانیه ها برای زدن گل تساوی تلاش کردند اما توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و یوونتوس با برتری ۲-۱، فاتح کوپا ایتالیا شد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید