استعفای وزیر خارجه لبنان پس از اظهاراتش در مورد عربستان

0

وزیر خارجه لبنان به دنبال تنش‌هایی که پس از انتقاداتش از عربستان سعودی به وجود آمد، امروز استعفانامه خود را تحویل میشل عون داد.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ «شربل وهبه» وزیر خارجه لبنان امروز چهارشنبه از پُست خود استعفا داد. منابع رسانه‌ای اعلام کردند که وی با حضور در دفتر میشل عون استعفانامه خود را تقدیم وی کرده است.

بر اساس این گزارش، گفته می‌شود که استعفای وزیر خارجه لبنان پس از تنش‌هایی که به دنبال انتقاداتش از عربستان سعودی به وجود آمده بود، صورت گرفته است.

گفتنی است، اظهارات وزیر خارجه لبنان در گفتگو با شبکه الحره درباره برخی کشورها که گروه تروریستی داعش را ایجاد و از آن حمایت مالی کردند، علیرغم اینکه وی از کشوری نام نبرد، موجب انتقادات شدید از وی و تهدید به قطع روابط میان آن کشورها و لبنان شد.

«شربل وهبه» در پاسخ به این سوال که آیا منظورش از این کشورها، کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس است، گفت که نمی‌خواهد نامی ببرد. وی در واکنش به سوالی پیرامون اینکه آیا کشورهای حاشیه خلیج فارس گروه تروریستی داعش را حمایت مالی کرده‌اند، افزود: پس چه کسی آنها را تامین مالی کرد؟ من؟

وهبه گفت: در مرحله دوم تهدیدات لبنان، داعشی هایی آمدند که کشورهای دوست و برادر آن را برای ما به ارمغان آوردند و آن را در مناطق نینوا، الانبار و تدمر گسترش دادند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید