وزیر خارجه ترکیه : آمریکا مانع صدور قطعنامه‌ علیه اسرائیل در شورای امنیت می‌شود

0

وزیر خارجه ترکیه ضمن اشاره به سنگ‌اندازی‌های آمریکا در مسیر صدور قطعنامه‌ای علیه رژیم صهیونیستی در شورای امنیت، گفت برخی کشورها چشمان خود را روی جنایات علیه مردم فلسطین بسته‌اند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه از واکنش ضعیف جامعه بین‌المللی به حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه شدیداََ انتقاد کرد.

چاووش‌اوغلو شامگاه سه‌شنبه طی سخنرانی در پارلمان ترکیه، گفت نشست اخیر شورای امنیت سازمان ملل، خروجی در محکوم کردن خشونت رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان نداشت زیرا آمریکا با آن مخالفت کرد.

به نوشته روزنامه «دیلی صاباح»، وی با بیان اینکه از نظر آمریکا ظالم و مظلوم برابر هستند، گفت: «واکنش جامعه بین‌المللی [به حملات اسرائیل به نوار غزه] بار دیگر هم ضعیف بود».

وزیر خارجه ترکیه ادامه داد: «جامعه بین‌المللی از دو طرف خواسته [آتش‌بس کنند]، انگار که جنگی بین دو ارتش فلسطین و اسرائیل در غزه رخ داده است! برخی [از کشورها] امنیت اسرائیل را بالاتر از هرچیزی می‌دانند. آنها چشمانشان را به روی جنایات جنگی و بشری در غزه بسته‌اند».

بر اساس این گزارش، چاووش‌اوغلو با تاکید بر اتحاد و همبستگی در ترکیه با فلسطینیان، گفت مردم ترکیه آرزوی آزادی مردم مظلوم در فلسطین و هر جای دیگری از جهان را دارند.

وی ادامه داد: «آنکارا هرگز دست از حمایت از آرمان فلسطین نمی‌کشد… ما از نزدیک وضعیت انسانی رو به وخامت در [نوار غزه] در پی حملات بی‌ملاحظه اسرائیل را زیر نظر داریم».

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه هفته قبل و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شده است. طبق اعلام وزارت بهداشت نوار غزه، تا این لحظه شمار قربانیان حملات ددمنشانه صهیونیست‌ها به ۲۲۱ شهید از جمله ۶۲ کودک و ۳۶ زن رسیده است. همچنین بیش از ۱۴۰۰ فلسطینی تا کنون مجروح شده‌اند.

پیش از این اظهارات چاووش‌اوغلو، نماینده ترکیه در سازمان ملل نیز با غیرقابل قبول دانستن ناتوانی شورای امنیت در صدور حتی بیانیه‌ای در محکوم کردن حملات به نوار غزه، خواستار مکانیسم جهانی برای جلوگیری از تداوم حملات رژیم صهیونیستی شد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید