جنگ در میدان‌وردک ؛ چهار پوسته و دره سنگلاخ ولسوالی جلریز به دست طالبان سقوط کرد

0

مهدی راسخ، نماینده میدان‌وردک در مجلس نماینده‌گان می‌گوید که چهار پوسته امنیتی در اطراف ولسوالی جلریز و دره سنگلاخ این ولسوالی به دست طالبان سقوط کرده است. وزارت دفاع ملی در این مورد تاکنون جزییات نداده است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ راسخ گفت که روز گذشته گروهی از جنگ‌جویان طالبان در ولسوالی جلریز تجمع کرده بودند و در پی حمله این جنگ‌جویان که ساعت ۳:۰۰ بامداد چهارشنبه، بیست‌ونهم ثور آغاز شد، پوسته‌های اطراف ولسوالی و دره سنگلاخ به کنترل طالبان درآمده است.

به گفته راسخ، دره سنگلاخ به صورت کامل به دست طالبان افتاده است و طالبان تلاشی خانه‌ها را آغاز کرده‌اند.

راسخ می‌گوید، در پوسته‌هایی که به دست طالبان سقوط کرده‌ است، نیروهای پولیس مستقر بودند و تاکنون از شمار تلفات آن‌ها گزارشی در دست نیست.

به گفته او، طالبان با تجمع در اطراف ولسوالی جلریز از نیروهای امینتی خواسته‌اند که تسلیم شوند و برنامه این گروه سقوط ولسوالی جلریز است.

این عضو مجلس نماینده‌گان افزود که موضوع تجمع گروه طالبان که «محسوس و گسترده» بود با نهادهای امنیتی در میان گذاشته شده بود، اما اقدامی نشده است.

به گفته او، حتا نیروهایی که در بهسود مستقر بودند نیز اقدامی نکرده‌اند و اگر نیروهای کمکی فرستاده نشوند، ولسوالی جلریز سقوط خواهد کرد.

مهدی راسخ می‌گوید که اطلاعاتی وجود دارد که طالبان پس از تصرف ولسوالی جلریز به ولسوالی‌های بهسود حمله خواهند کرد.

به گفته راسخ، در حال حاضر نیز طالبان در ساحات نوارمرزی بهسود آزادانه گشت‌وگذار می‌کنند.

وزارت دفاع ملی در این مورد تاکنون جزییات نداده است. فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی می‌گوید که آن‌چه در مورد وضعیت جلریز گزارش شده است، دقیق نیست.

ولسوالی جلریز که در مسیر شاهراه کابل – بامیان واقع شده است، از ساحات ناامن به شمار می‌رود. چندی پیش که عملیات نیروهای امنیتی برای پاک‌سازی این ولسوالی آغاز شد، اما دست‌آوردی چندانی نداشت.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید