سفارت افغانستان در هند : مرگ ۱۸۶ شهروند افغان به دلیل ابتلا به کرونا در هند

0

سفارت افغانستان در هند می‌گوید که از زمان همه‌گیری ویروس کرونا ۱۸۶ شهروند افغانستان در این کشور به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ جان باخته‌اند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ سفارت افغانستان در هند گفته‌است که بیش از ۲۱ هزار شهروند افغان در قالب بیش از ۴ هزار خانواده در هند زندگی می‌کنند که ثبت کمیساریای عالی پناهنگان سازمان ملل (UNHCR ) شده اند.

اجمل عالم‌زی؛ نماینده فرهنگی افغانستان در دهلی به بی بی سی گفته است که از میان ۱۸۶ شهروند جان‌باخته افغانستان در هند،‌ ۲ نفر دانشجو، ۲۲ مهاجر و ۱۶۲ تن مربوط به اقلیت‌های اهل هنود و سیک افغانستان بوده‌اند که در هند زندگی می‌کردند.

براساس گزارش‌ها شمار افغان‌هایی که در هند بدون ثبت رسمی زندگی می‌کنند هنوز روشن نسیت، اما نماینده فرهنگی افغانستان در دهلی گفته است که سفارت افغانستان در هند با مهاجران افغان و افرادی که به کرونا مبتلا شده‌اند در حد توان کمک کرده‌است.

این در حالی است که هند طی هفته‌های اخیر با موج گسترده شیوع کرونا مواجه شده و بر اساس آمار‌های رسمی، روزانه حدود چهار هزار نفر به‌دلیل ابتلا به کرونا در این کشور جان باخته‌اند.

قبلا برخی رسانه‌های محلی گزارش داده بودند که حدود هزار جسد در ساحل رود گنگ در دو هفته گذشته دفن شده اند، اما دولت هند این رقم را رد کرده و همچنین گفته است این موضوع ارتباطی با کرونا ندارد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است نیرو‌های پولیس با بلندگو از روی قایق از مردم می‌خواهند که اجساد مردگان را در کنار رودخانه دفن نکنند: «ما این‌جا هستیم تا برای برگزاری مناسک دفن مرده‌ها به شما کمک کنیم.»

در پی بارندگی روز جمعه، لباس اجساد دفن شده در قبر‌های کم‌عمق در کنار رودخانه گنگ در شهر الله‌آباد هند نمایان شد.

البته دفن اجساد مردگان در کناره رود گنگ سابقه داشته است، اما کشف تعداد زیادی از اجساد در حاشیه رودخانه، توجهات به این موضوع را جلب کرده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید