اشرف غنی : با همکاری با دادگاه لاهه عاملان حملات تروریستی را محاکمه می‌کنیم

0

اشرف‌غنی؛ رییس جمهوری می‌گوید، حکومت با همکاری دیوان کیفری بین‌المللی در لاهه، «جنایات بشری» همچون رویدادهای تروریستی پل علم لوگر و مکتب سیدالشهدای برچی را بی پاسخ نگذاشته و عاملان آن را محاکمه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ او این اظهارات را روز (سه شنبه، ۲۸ ثور) در دیدار با هیات مذاکره کننده افغانستان با دادستان‌های دادگاه لاهه مطرح کرده است.

در این دیدار، ابتدا هیات مذاکره‌کننده، گزارش نشست‌های خود را با دادستان‌های دیوان کیفری بین‌المللی، موافقت این دادگاه با بررسی تعدادی از دوسیه‌ها توسط حکومت افغانستان و اقدامات بعدی هیات، ارائه کردند.

رییس جمهور ضمن قدردانی از تلاش‌های هیات، از تفویض صلاحیت بررسی بعضی از دوسیه‌ها از سوی دادستان دادگاه جرایم بین‌المللی به حکومت افغانستان، استقبال کرده و گفته که باید ظرفیت سکتور عدلی و قضایی برای بررسی دوسیه‌های جرایم ملی و بین‌المللی ارتقا یابد و ارگان‌های عدلی و قضایی، هماهنگی خویش را در زمینه بیشتر سازند.

اشرف‌غنی تاکید کرده است که باید همکاری‌ها با دادگاه جرایم بین‌المللی ادامه یابد.

او گفته است که از این پس جنایات بشری و حملات تروریستی علیه مردم بدون تعقیب نخواهند ماند و «حکومت افغانستان به همکاری دادگاه جرایم بین‌المللی، جنایات بشری را در موارد همچون رویدادهای تروریستی پل علم لوگر و لیسه سیدالشهدای برچی، بی پاسخ نگذاشته و عاملین آنرا محاکمه می‌کند».

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید