بسم‌الله محمدی به عنوان وزیر امور داخله معرفی می‌شود

0

یک منبع در دولت افغانستان می‌گوید که قرار است بسم‌الله محمدی به عنوان وزیر امور داخله در روزهای آینده به صورت رسمی معرفی شود.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ به نقل از ۸ صبح ، طبق اطلاعاتی که این منبع گفته، برنامه این بود که بسم‌الله محمدی پیش از عید فطر به عنوان وزیر امور داخله معرفی شود، اما بنابر دلایلی این موضوع به تأخیر افتاده است.

بسم‌الله محمدی از ولایت پنجشیر و از فرماندهان برجسته‌ای است که در سمت‌های وزارت‌های امور داخله و دفاع در دوران حکومت به رهبری حامد کرزی کار کرده است.

به گفته منبع قرار است بسم‌الله محمدی به زودی در این سمت معرفی می‌شود.

در کنار بسم‌الله محمدی، عبدالقهار عابد که سابق رییس دفتر شورای عالی مصالحه ملی و نیز ریاست اجرایی بود، نیز یکی از گزینه‌ها برای رهبری وزارت امور داخله بوده است.

طبق اطلاعات منابع دولتی، مساله معرفی وزیر امور داخله که براساس توافق‌نامه سیاسی باید از سوی عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی معرفی شود، سبب بروز جنجال در ارگ ریاست جمهوری شده است.

به ویژه گفته شده است که امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری در مورد معرفی وزیر امور داخله ملاحظه داشته است و فرد خاصی را نیز برای این سمت معرفی کرده بود.

در حال حاضر، وزارت امور داخله از سوی حیات‌الله حیات، سرپرستی می‌شود. او به دنبال برکناری محمدمسعود اندرابی که از سوی عبدالله عبدالله معرفی شده بود، عهده‌دار این مسوولیت شد. اندرابی در ۲۹ حوت سال گذشته برکنار شد.

عبدالله عبدالله مخالفت خود را با تعیین حیات‌الله حیات به عنوان وزیر امور داخله و برکناری مسعود اندرابی اعلام کرده بود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید