وزارت دفاع ملی : حملات طالبان بر بغلان مرکزی و ولسوالی تشکان بدخشان عقب زده شد

0

وزارت دفاع افغانستان از دفع حمله‌ی جنگ‌جویان گروه طالبان بر ولسوالی بغلان مرکزی ولایت بغلان خبر داده است. همزمان با این، مقام‌های محلی در ولایت بدخشان نیز می‌گویند که حمله‌ی طالبان بر ولسوالی تشکان این ولسوالی با شکست مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت ؛ در خبرنامه‌ی وزارت دفاع ملی آمده است که جنگ‌جویان گروه طالبان بامداد امروز سه‌شنبه (۱۸ می)، از چهار استقامت بر ولسوالی بغلان مرکزی حمله کرده بودند که با مقاومت شدید نیروهای امنیتی و دفاعی مواجه شده و عقب زده شده است.

وزارت دفاع افزوده است که در نتیجه‌ی حملات متقابل نیروهای امنیتی و دفاعی و حمایت نیروهای هوایی، ۲۵ جنگ‌جوی گروه طالبان به‌شمول یک فرمانده این گروه به نام «زرقاوی» کشته و ده جنگ‌جوی دیگر زخمی شده‌اند.

طبق معلومات وزارت دفاع، در نتیجه‌ی حملات هوایی در بغلان مرکزی، مقدار زیادی سلاح و مهمات و وسایط نقلیه‌ی طالبان از بین برده شده است. این وزارت تأکید کرده است که عملیات پاکسازی نیروهای امنیتی و دفاعی در ولسوالی بغلان مرکزی ادامه دارد.

این درحالی است که چندی قبل ولسوالی بُرکه‌ی بغلان و شهر کهنه‌ی ولسوالی بغلان مرکزی بدون هیچ درگیری‌ای، به دست طالبان افتاده بود. پس از آن، عملیات نیروهای دولتی برای بازپس‌گیری این ساحات آغاز شده و با وقفه‌ی سه روزه‌ی آتش‌بس، این عملیات از سر گرفته شده است.

از سوی هم، نیک‌محمد نظری، سخن‌گوی والی بدخشان می‌گوید که جنگ‌جویان گروه طالبان شب گذشته از چندین استقامت بر ولسوالی تشکان این ولایت حمله کردند که در نتیجه‌ی مقاومت نیروهای امنیتی و دفاعی، با شکست مواجه شده است.

آقای نظری ادعا کرده است که در جریان درگیری‌ها، به جنگ‌جویان گروه طالبان تلفات وارد شده است. به‌گفته‌ی او، به نیروهای امنیتی و دفاعی در این درگیری هیچ آسیبی نرسیده است.

گروه طالبان تا کنون در این باره چیزی نگفته است.

ولایت‌های بغلان و بدخشان در زون شمال‌شرق و تحت پوشش قول اردوی ۲۱۷ پامیر قرار دارد. در بخش‌هایی از این دو ولایت، جنگ‌جویان گروه طالبان حضور و فعالیت دارند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید