صدور ویزای ایران برای تجار و رانندگان افغانستان به صورت مشروط

0
صدور ویزای ایران برای تجار و رانندگان افغانستان
پس از پیگیری‌های به عمل آمده سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان، صدور ویزای تجار، صنعتگران و رانندگان افغانستانی برای ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران آغاز شد

به گزارش خبرگزاری معمار وحدت به نقل از گمرک ایران، محمد مهدی جوانمرد قصاب، رایزن بازرگانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان اعلام کرد: با توجه به اهمیت تجارت بین دو کشور ایران و افغانستان و پس از پیگیری‌های به عمل آمده از سوی وزارتخانه‌های خارجه، صمت و سازمان توسعه تجارت ایران و سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان، صدور ویزای تجار، صنعتگران و رانندگان افغانستانی برای ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران که نقش به سزایی در این خصوص دارند از روزگذشته پس از بیش از دوماه وقفه از سر گرفته شد.

جوانمرد قصاب در ادامه در خصوص شرط صدور روادید برای رانندگان افغانستانی اظهار داشت: “رواديد رانندگان افغانستانی نیز  به شرط ارائه تاييديه سلامت و عدم داشتن بيماري كويد ١٩ صادر خواهد شد”.

این در حالی است که ایران بزرگترین شریک تجاری افغانستان به حساب می‌رود و سالانه بالغ بر ۳ میلیارد دالر حجم مبادلات بین دو کشور، به خصوص صادرات ایران به افغانستان است. میزان صادرات افغانستان به ایران حدود ۲۰ میلیون دالر عنوان شده است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید